SKF پخش

تماس و مشاوره

مهم ترین مزیت های استفاده از بلبرینگ های ناچی عبارت است از

بلبرینگ اصل

بلبرینگ اصل : یکی از قطعات پرکاربرد می باشند که در تمام صنایع نقش آفرینی کرده اند. بعضی از قطعات هستند که نقش بسیار مهمی دارند و به تنهایی می‌توانند قطعات و اجزای دیگر را مدیریت کنند و یک نتیجه عالی را در آن صنعت ایجاد کنند، یکی از قطعاتی که توانسته تمام این ویژگی ها را دارا باشد ،بلبرینگ ها می باشند.

بیشتر صنعتگران و مکانیکان و حتی باطری ساز ها به کمک این قطعه توانسته اند در صنعتی که مشغول به کار هستند، از عملکرد عالی این قطعه در ماشین های سبک و سنگین استفاده کنند و امروزه با استفاده از بلبرینگ ها تغییرات به سزایی را در وسایل های نقلیه می توانید مشاهده کنید.

قطعاً اگر شما یک بلبرینگ با کیفیت داشته باشید، می توانید از تمام این آسیب هایی که جبران ناپذیر است، جلوگیری کنید. شما برای اینکه این محصول را خریداری کنید باید به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید و یا به کمک توزیع کنندگان می توانید این محصول را به صورت مستقیم و غیرمستقیم خریداری کنید، چون هر ساله توزیع‌کنندگان حجم زیادی از بلبرینگ را در فروشگاه های کشور ارائه می‌کنند.

وظیفه دیگر بلبرینگ مدیریت بر قطعات دیگر است، یعنی بلبرینگ‌ نمی گذارد وزن و بار زیادی روی قطعات دیگر وارد شود و این امر باعث می شود که قطعات به خوبی ایفای نقش کنند و شما دیگر فرسودگی و رسوبات را در صنایع مشاهده نمی کنید. همین‌ وطیفه بزرگ بلبرینگ باعث تولید محصولات در صنایع مختلف می شود که نتیجه این کار خط تولید با کیفیت و سودآور برای کشورمان می باشد.

معرفی کامل شرکت skf

اگر قصد خرید محصولات اس کا اف را از نمایندگی آن دارید پیشنهاد میکنیم لینک زیر را دنبال نمایید

فروش بلبرینگو رولبرینگ و ویژگی های آن

انواع بلبرینگ چیست ؟

بلبرینگ بشکه ای: در این نوع بلبرینگ ها شما می توانید قطعات شیار غلتک که دارای حالتی زاویه دار است را مشاهده کنید، چون همین شکل و شمایل می‌تواند بارهای شعاعی و محوری زیادی را تحمل کند. این نوع بلبرینگ ها نیز انواع مختلفی دارند که بیشتر در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند.

بلبرینگ کف گرد: این نمونه در یک جهت و یا در دو جهت طراحی شده و قابلیت تحمل بارهای محوری زیادی را دارد و از بهترین ویژگی این بلبرینگ ها این است که نصب بسیار آسان را به خود اختصاص داده‌اند.

بلبرینگ خود تنظیم: نوع دیگری از بلبرینگ ها می باشد که بر روی سیستم‌های دینامیتی متصل می شوند و یک ساختار دو ردیفه دارند. این نوع بلبرینگ ها خود تنظیم هستند، از این رو بیشتر کارخانه ها از آن استفاده می کنند تا بتوانند سرعت عمل خود را افزایش دهند و به دلیل ارتعاشات بالا طول عمر زیاد را به خود اختصاص می‌دهند.

بلبرینگ ها به دلیل کارایی و شکل ظاهری به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را بر اساس کاربردشان در سایز های کوچک و بزرگ خریداری کنید.

بهتر است قبل از خرید کردن بدانید که این نوع محصول را در چه صنعتی می خواهید استفاده کنید و بر اساس آن صنایع، محصول مورد نظر خود را تهیه کنید. بلبرینگ ها در انواع مختلف وارد بازار شده اند که هر کدام از نظر شکل ظاهری و مشخصات فنی نسبت به هم تفاوت جزئی دارند. بلبرینگ محوری یکی از این نمونه ها می باشد که مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد و همچنین تحمل

بارها از سمت‌های مختلف را دارا می باشد، علاوه بر آن بلبرینگ های تک ردیفه، دو ردیفه، شیار عمیق و خیلی از محصولات دیگر وجود دارند که ما در این مقاله به صورت مختصر به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم.

شما برای آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید به سایت ما مراجعه نمایید و با انواع مختلفی از این بلبرینگ ها به صورت کامل آشنا شوید، زیرا در این سایت تمام مشخصات محصول به صورت دقیق بیان شده است .

بلبرینگ ناچی اصل و انواع آن

قصد خرید بلبرینگ ناچی اصل  را  دارید پیشنهاد میکنیم لینک زیر را دنبال نمایید

اجزایاجزای تشکیل دهده بلبرینگده بلبرینگ

اجزای تشکیل دهنده ی بلبرینگ

با وجود اینکه بلبرینگ ها قطعات کوچکی هستند، اما از اجزای متعددی تشکیل شده اند که با ظرافت تمام در کنار هم قرار گرفته اند و نقش مهم و بزرگ را در خود و دیگر ماشین آلات صنعتی بر عهده دارند که این اجزا شامل بخش های مختلف می باشند. یکی ازاجزای تشکیل دهنده ی بلبرینگ، رینگ می باشد که شامل رینگ داخلی و خارجی بوده و اجزای دیگر این قطعه از دو سمت بلبرینگ را در بر می‌گیرند و رینگ ها معمولا از آلیاژ های مقاوم فولاد ساخته می شوند.

ساچمه یا روله از اجزای دیگر این محصول می باشند که در واقع با چرخش خود، حرکت بلبرینگ را امکان‌پذیر می‌کند و ساچمه ها نیز عموما از جنس فولاد می باشند.

قفسه از اجزای دیگر بلبرینگ ها می باشد و بخش ساچمه ها را در بر می گیرد و از تماس آنها با یکدیگر جلوگیری می کند و همچنین مانع از حرکت افقی و جانبی آنها می شود و قفسه ها از جنس فولاد و یا برنج می باشند.

کاسه نمد که بین رینگ ها قرار می گیرد، ممکن است در هر دو قسمت بین رینگ داخلی و خارجی باشد و یا تنها بین رینگ داخلی قرار گرفته باشد و وظیفه کاسه نمد این می باشد که مانع از خروج روغن هیدرولیک به بیرون می کند و این قطعه نوعی عایق در برابر نفوذ آب به درون بلبرینگ را نیز برعهده دارد.

خرید بلبرینگ FAG

جهت خرید بلبرینگ FAG اصل لینک را دنبال نمایید

محصولات شرکت ناچی ژاپن

نحوه کارکرد بلبرینگ

وظیفه مهم بلبرینگ ها کاهش اصطکاک بین اجزای فلزی متحرک می باشد که اگر این اجزای فلزی بدون بلبرینگ کار کنند، قطعاً بازدهی انرژی آنها بیشتر می شود، ولی به کمک بلبرینگ ها می توانیم بازدهی انرژی را کاهش دهیم و به کمک این محصول پرکاربرد حرکت چرخشی بسیار نرمی داشته باشیم.

بلبرینگ ها می توانند همزمان بارهای شعاعی و محوری را تحمل کنند و از این رو نحوه کارکرد خود را در بار های نسبتاً کوچکی پیاده می کنند.

وقتی سرعت کار در صنایع افزایش یابد، قطعاً فرسودگی و سایش در دستگاه ایجاد می شود ولی در این مواقع بلبرینگ روی کار می‌آید و به دلیل ساختار گرد و استوانه ای و به دلیل مقاومت بالا، می‌تواند فرسودگی را کاهش و سرعت عمل را افزایش دهد.

فروش رولبرینگ و بلبرینگ و نحوه عملکرد آن

بلبرینگ صنعتی چیست ؟

نام دیگر بلبرینگ صنعتی، یاتاقان توپی می باشد که از آن در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل کاربردهای مختلف توانسته در مواردی از جمله اسکیت ها و حتی خودرو ها مورد استفاده قرار بگیرد. این نوع بلبرینگ می تواند بارهای شعاعی و محوری را تحمل کند و بیشتر برای تجهیزات کوچک طراحی شده است.

این نوع بلبرینگ ها وظایف مختلفی دارند که ما در اینجا به چند نمونه از وظایف آنها می‌پردازیم که مهم ترین آنها کاهش شدت اصطکاک بین سطوح در حال حرکت می باشد. این نوع بلبرینگ باعث می شود تا سطوح روی هم کشیده نشود و تماس سطح ها را کاهش می دهد.

بلبرینگ صنعتی بیشتر در لوازم صنعتی پرکاربرد می باشد، از این رو درخانواده یاتاقان ها قرار گرفته و با توجه به خاصیت چرخشی در صنایعی مهمی از جمله خودرو سازی و یا تولید انواع موتور ها به کار گرفته می شود.

ساختار بلبرینگ های صنعتی بسیار پیچیده است که شامل رینگ است که در دو بخش داخلی و خارجی با جنس آلیاژ فولاد می باشد. ساختار دیگر آن شامل ساچمه است که اغلب جنس آن از آلیاژ و بیشتر برای چرخش ها کاربرد دارن.

قفسه ها یکی از ساختار های مهم در بلبرینگ صنعتی هستند که جنس آنها از فولاد و برنج سااستخته شده که دارای ساچمه هایی هستند که از تماس قطعات دیگر جلوگیری می کنند.

کاسه نمد در بین رینگ و قفس قرار می گیرد و مانند یک عایق عمل می‌کند و از نفوذ آب به داخل بلبرینگ صنعت جلوگیری می کند.

بلبرینگ های صنعتی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که مهم ترین آنها بلبرینگ تماس زاویه ای ، خود تنظیم شونده، شیار عمیق و کف گرد است. بلبرینگ های صنعتی در صنایع مختلف از جمله نظامی، غذایی، پتروشیمی و حتی کشاورزی و پزشکی کاربرد دارند.

معرفی کامل شرکت skf

به دنبال خرید بلبرینگ کویو هستید؟ حتما لینک را دنبل نمایید

بلبرینگ ماشین

بلبرینگ ماشین چیست ؟

بلبرینگ های ماشین در قسمت های مکانیکی قرار می گیرند که به چرخش اجسام کمک می کنند و آنها از میله هایی که در داخل ماشین آلات می چرخد، حمایت می کنند، از این رو بیشتر در هواپیما ها و حتی در وسایل خانگی کاربرد دارند.

وظیفه اصلی بلبرینگ ماشین کاهش دادن اصطکاک بین دو قطعه و مانع از کشیده شدن دو جسم به یکدیگر می باشد، از این رو بلبرینگ های ماشین از نوع شیار عمیق توانسته بارهای زیادی را تحمل کند و در موارد بسیار زیاد کاربرد داشته باشد.

یکی از ویژگی های اصلی این نوع بلبرینگ ها که توانسته با دیگر محصولات مورد تمایز قرار بگیرد، ساختار ساده و تفکیک ناپذیر است که توانسته بارهای شعاعی و محوری زیادی را تحمل کند.

بلبرینگ های ماشین، بارها را از لایه های بیرونی به گوی ها وارد می کند و وقتی فشار به لایه های داخلی منتقل شود، منجر به حرکت نرم و چرخش گوی ها می شود و این امر باعث می‌شود دستگاه ها در صنایع مختلفی با فرسودگی کمتری مواجه شوند و صدای آنها نیز کاهش می یابد.

بلبرینگ های ماشین به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که یکی از آنها، بلبرینگ شعاعی است که می‌تواند سرعت خوب و تحمل بار زیادی را در دستگاه ها وارد کند که خود به انواع مختلفی از جمله شیار عمیق تقسیم می شود و بیشتر در صنایع خودروسازی دیده شده است.

بلبرینگ های ماشین تماس زاویه خیلی شبیه بلبرینگ های شیاری هستند. این نوع بلبرینگ ها می توانند رینگ های داخلی و خارجی را با زاویه نسبی با یکدیگر حرکت دهند.

تفائ=وت بلبرینگ با رولبرینگ

تفاوت بلبرینگ و رولبرینگ چیست ؟

مردم در هنگام خرید بلبرینگ و رولبرینگ اشتباه می کنند و فکر می‌کنند رولبرینگ همان بلبرینگ می باشد، ولی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و هرکدام از آنها عملکرد و وظیفه خاصی دارند و در دستگاه های مخصوصی به کار گرفته می‌شوند. یکی از تفاوت های اصلی در زمینه تحمل بار می باشد، چون اگر فشار بار به صورت شعاعی باشد، رولبرینگ می‌تواند این بار را تحمل کند و باری که به صورت محوری است، بلبرینگ تحمل می کند.

بلبرینگ ها دارای ساچمه هستند که شکل آنها به صورت گرد است، ولی ساچمه ای که در رولبرینگ ها قرار دارند، دارای شکل های مختلفی از جمله استوانه‌ای، بشکه ای و حتی سوزنی هستند.

تفاوت دیگری که بین رولبرینگ و بلبرینگ وجود دارد این است که غلتش رولبرینگ از بلبرینگ بیشتر بوده و همچنین مقاومت رولبرینگ در برابر حرکات شعاعی و فشاری بسیار عالی می باشد.

تفاوت دیگری که وجود دارد از نظر هزینه می باشد، چون قیمت بلبرینگ ها بسیار زیاد می باشد و دلیل آن پر کاربرد و پر مصرف بودن این قطعه است.

اگر بلبرینگ ها خراب شوند، شما باید کلا آن را تعویض کنید، ولی رولبرینگ ها از نظر ساختار از این جهت با بلبرینگ متفاوت هستند، چون در هنگام آسیب دیدن فقط قطعه ای که دچار مشکل شود از قطعات دیگر جدا می شود و نیاز به تعویض کل محصول نیست.

بلبرینگ ها در سایزهای متفاوتی طراحی شده اند و جنس آنها از فولاد است، ولی رولبرینگ ها از جنس آلومینیوم فشرده هستند و در سایز کوچک طراحی شده اند که بیشتر در صنایع مهمی کاربرد دارند، ولی بلبربنگ ها همزمان بر قطعات دیگر مدیریت دارند، پس از نظر وظیفه بسیار مهم و حساس هستند.

اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *