SKF پخش

تماس و مشاوره

FAG bearing price

قیمت بلبرینگFAG

از جمله وسایل پرکاربرد و ضروری در صنعت، بلبرینگ ها هستند که با توجه به کاربرد مهمی که دارند وجود و نقش آنها این گونه باعث اهمیت آن ها شده است. بلبرینگ ها معمولاً کاربرد مشخصی در وسایل دارند، آنها باعث کاهش اصطکاک در وسایلی مثل اتومبیل ها می شوند.

بلبرینگ به معنای توپ چرخان است و طرز کار آن هم به این گونه است که باعث می شود قسمت هایی که اصطکاک زیادی دارند به راحتی بچرخند و نرخ اصطحکاک را در آن قسمت کاهش دهند.

یکی از بحث های مهم که معمولاً برای خرید بلبرینگ به آن توجه می کنند و برای مشتری مهم است، قیمت بلبرینگ است. قیمت بلبرینگFAG متاثر از کیفیت، نوع و اندازه این بلبرینگ ها است و هرچه کیفیت آن ها بالاتر باشد واضح است که قیمت بالاتری دارند.

اندازه بلبرینگ ها بر روی قیمت تاثیر گذار است و هرچه اندازه ی آن بزرگتر باشد، مسلماً قیمت بیشتری دارد، اما نکته مهم و خیلی تاثیرگذار برای قیمت بلبرینگ ها این است که آنها به صورت وارداتی وارد کشور می شوند، از این رو قیمت آنها خیلی متاثر از قیمت ارز است و نوسانات قیمت ارز بر روی آنها تاثیرات زیادی دارد و در اصل قیمت آنها بر پایه ارز تعیین می شود، به همین دلیل است که گاهی نمی شود قیمت خیلی دقیق و ثابتی برای آنها گفت.

نمایندگی SKF

پیشنهاد میکنیم مقاله نمایندگی SKF را نیز مشاهده نمایید ما در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد نمایندگی داده ایم!

FAG bearing price

معرفی شرکت بلبرینگ FAG

نام شرکتFAG برای مکانیک ها و افرادی که دائماً با بلبرینگ سر و کار دارند نامی کاملا آشنا است، گاهی با آوردن اسم بلبرینگ خیلی سریع نام این شرکت در ذهن افراد نقش می بندد. این شرکت در تولید بلبرینگ های مرغوب و با کیفیت بسیار شهرت دارد و همین موضوع باعث شده است که محصولات آن به سر تا سر جهان و به خصوص کشورهای صنعتی و کشورهایی که در تولید قطعات صنعتی و انواع ماشین آلات نقش پررنگی دارند، صادر شود.

شرکت بلبرینگ FAG آلمانی سال ها است که در زمینه تولید بلبرینگ فعالیت می کند و نامی آشنا در این زمینه دارد. این شرکت زمانی حدود ۱۲۰ سال است که در صنعت حضور چشمگیری دارد و با آوردن نام آن واژه کیفیت در ذهن ما تداعی می شود.

شرکت FAG یک شرکت آلمانی است که از لحاظ کیفیت همیشه زبانزد و مثال زدنی بوده است. ابتدا در سال ۱۸۸۳ فردی به نام فردریش فیشر در آلمان دستگاه سنگ زنی طراحی کرد که این دستگاه امکان تولید ساچمه های فولادی گرد را داشت که این ساچمه های کاملا گرد برای اولین بار بود که تولید می شدند و همین اختراع اساس کار صنعت و تولید بلبرینگ ها شد.

رولبرینگ skf

پیشنهاد میکنیم مقاله رولبرینگ SKF را نیز مشاهده نمایید ما در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد رولبرینگ داده ایم!

بلبرینگ تماس زاویه ای ناچی

انواع بلبرینگ FAG

بلبرینگ ها معمولاً تحت تاثیر دو نوع بار کف گرد و بار شعاعی قرار دارند و بر این اساس انواع متفاوتی از آنها ساخته می شود. بار کف گرد که به آن بار محوری نیز می گویند، در واقع در آن نیروهایی به موازات محور بلبرینگ وارد می شود و اما بار های شعاعی عمود محور بلبرینگ ها هستند.

البته بلبرینگ قادر به تحمل هر دو نوع فشار محوری و شعاعی است، اما بعضی از آنها یکی از این بار ها را بهتر تحمل می کنند.

همان طور که گفتیم بلبرینگ ها انواع گوناگونی دارند، بعضی از آنها یک ردیف و بعضی دو ردیف ساچمه دارند، البته بلبرینگ هایی نیز هستند که دارای چند ردیف ساچمه اند، این ساچمه ها قابلیت چرخش دارند.

عوامل چرخنده در بلبرینگ ها می تواند غلتک استوانه ای، غلتک سوزنی و یا غلطک مخروطی باشد. از جمله انواع بلبرینگ FAG میتوان به بلبرینگ های شعاعی اشاره کرد. این نوع بلبرینگ ها دارای ساچمه های داخلی و خارجی می باشند و در داخل آنها ساچمه های غلتان قرار دارد که بلبرینگ های شیار عمیق نیز خود انواعی دارند که می‌توان به بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیفه و دو ردیفه اشاره کرد.

بلبرینگ های شیار عمیق علاوه بر ساز و کار و مدل ساختشان از جنس های متفاوتی نظیر فولاد ضد زنگ و سرامیک ساخته می شوند که این نیز باعث ایجاد تفاوت در بلبرینگ های شیار عمیق می شود. البته بلبرینگ های شیار عمیق انواع متفاوتی نیز دارند، آنها یا دارای واشر فلزی یا لاستیکی هستند که واشر های فلزی برای محیط هایی که در آنها رطوبت وجود ندارد استفاده می شود و بلبرینگ های لاستیکی برای محیط های دارای رطوبت کاربرد دارد و باعث می شود آب به داخل بلبرینگ نفوذ پیدا نکند.

اگر بخواهیم بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیفه و دو ردیفه را به طور دقیق بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم بلبرینگ های یک طرفه که دارای شیارهای عمیق و یکپارچه هستند، می‌توانند بار شعاعی و بار محوری را از دو طرف تحمل کنند و بلبرینگ های شیار عمیق دو طرفه نیز طراحی مشابه با نوع یک ردیفه آن دارند اما در نوع دو ردیفه آن انطباق بین ساچمه و شیار بالا است و تحمل بار آنها نیز به صورت شعاعی و محوری است، اما بلبرینگ های شیار عمیق دو طرفه زمانی استفاده می شوند که بلبرینگ یک طرفه نتواند آن بار را تحمل کند، اما از لحاظ ظاهری نیز کمی عریض تر است.

نوع دیگر بلبرینگ ها، بلبرینگ های تماس زاویه ای نام دارند که شامل بلبرینگ های تماس زاویه ای یک ردیفه و دو ردیفه هستند. این بلبرینگ ها بار شعاعی و محوری را در یک جهت تحمل می کنند و معمولاً در نوع یک ردیفه به صورت دوتایی استفاده می شوند و نوع دو ردیفه آن قدرت تحمل بالاتری دارد.

نوع دیگر بلبرینگ ها، بلبرینگ های خود تنظیم هستند که بسیار پرکاربرد می باشند و بیشتر استفاده آنها در صنعت است. این بلبرینگ ها انحرافات و ناهمراستایی ها را در موقع کار دستگاه از بین می برند و خنثی می کنند و بلبرینگ های خود تنظیم نیز انواعی دارند که نوع بدون واشر آن متداول ترین و شناخته شده ترین نوع بلبرینگ خود تنظیم است و نوع دیگر آن بلبرینگ واشردار است که این نوع دارای اصطکاک کمتری می باشد و در شافت هایی که با دقت بالا پرداخت شده اند، برای جلوگیری از لغزش حلقه بر روی شافت استفاده می شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله کریس SKF را نیز مشاهده نمایید ما در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد گیریس داده ایم!

انواع بلبرینگ FAG

کاربرد های بلبرینگ FAG

تا اینجا با انواع بلبرینگ FAG آشنا شدیم، در ادامه کاربرد های بلبرینگ اف ای جی را بررسی می کنیم.

بلبرینگ ها در واقع متشکل از دو توپ هستند که یکی از آن توپ ها به راحتی می چرخد و و این چرخش باعث می شود که در آن قسمت از آن قطعه اصطکاک ایجاد نشود. به همین علت بیشتر از آنها در چرخ های اتومبیل استفاده می شود، زیرا این قسمت دائم در حال چرخیدن است و نباید اصطکاک داشته باشد.

کاربرد این بلبرینگ ها تنها در چرخ های اتومبیل نیست، بلکه در سایر قسمت های این وسیله نیز استفاده می شود.

بلبرینگ ها باعث کاهش اصطکاک می شوند، اما این همه کاربرد آنها نیست، بلکه از این قطعه برای جلوگیری از سایش قطعات نیز استفاده می کنند. وقتی دو قطعه را در یک وسیله بخواهیم بر روی هم سوار کنیم، اگر این دو قطعه سطح تماس زیادی با هم داشته باشند و طرز کار آن ها به این گونه باشد که باید بر روی هم حرکت کنند، حرکت آنها بر روی هم علاوه بر ایجاد اصطحکاک باعث سایش و خوردگی آن دو قطعه می شود که این سایش ممکن است با گذشت زمان مشکلات زیادی را در قطعه ایجاد کند و طول عمر این قطعه را کاهش دهد و باعث خراب شدن آن می شود و خراب شدن آن هزینه زیادی را برای تعمیر و یا تهیه دوباره آن به همراه دارد، این موضوع در صنعت اصلا به صرفه نیست، به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکلات حتماً باید از بلبرینگ ها استفاده شود.

کاربردهای بلبرینگ اف ای جی خیلی گسترده است، از چرخ های یک اتومبیل سواری گرفته تا قطعات ماشین آلات سنگین و جنگی. همچنین این بلبرینگ ها در ساخت توربین های بادی و شاتل های فضایی کاربرد دارند، آنها در خودروها در قسمت هایی مانند دینام، پلوس، گیربکس، فرمان دنده، هرزگرد، چرخ ها، اکسل و غیره استفاده می شوند.

کاربرد های بلبرینگ FAG

ویژگی های بلبرینگ FAG

بلبرینگ های تولید شده توسط این شرکت آلمانی، از آنجا که طبق استانداردهای وزارت صنایع تولید و بررسی می شود، به همین علت در بالاترین سطح استاندارد قرار گرفته است و از این رو دارای کیفیت خوبی هستند، همچنین به دلیل اینکه در ساخت آنها از از مواد مرغوب و متریال خوب استفاده شده است، ساچمه ها و بلبرینگ های تولید شده توسط این شرکت طول عمر بالا و خوبی دارند که همین نکته باعث شده است تا از آنها در ساخت تجهیزات نظامی و ماشین آلات سنگین استفاده کنند.

ویژگی های منحصر فرد بلبرینگ های FAG که مشتریان را به خرید بلبرینگ ترغیب می کند، ویژگی هایی نظیر استحکام و مقاومت بالا، طول عمر زیاد، مقاومت بالا در برابر سایش و خوردگی و غیره است.

نکات مهم تشخیص بلبرینگ FAG اصل

شهرت بلبرینگ های FAG باعث شده است مشتریان و طرفداران زیادی داشته باشد و همین علت باعث شده است که عده ای دست به تولید بلبرینگ های تقلبی با نام این شرکت بزنند. بلبرینگ های تولید شده توسط آنها درست است که با نامFAG در بازار وجود دارند، اما به هیچ عنوان کیفیت آن ها مانند بلبرینگ های اصل نیست و کارایی آنها را ندارد و فقط نام این شرکت سرشناس را یدک می کشند.

ممکن است که تشخیص بلبرینگ ها برای افراد عادی زیاد راحت نباشد و همچنین آنها دقتی به اصل بودن و یا تقلبی بودن این محصول نکنند و وقتی نام شرکت FAG را دیدند، فکر کنند محصول با کیفیتی خریده اند.

یکی از مشکلات اساسی خرید و فروش بلبرینگ FAG  برای خریداران و فروشندگان تشخیص جنس اصل از تقلبی است، اما راه هایی برای تشخیص اصل بودن این محصول وجود دارد که زیاد هم سخت نیست و فقط باید هنگام خرید و یا فروش به همه ی آنها دقت کنید.

ویژگی اول توجه به شکل ظاهری و بسته بندی این محصول است، درست است که تلاش های بسیاری شده است تا جعبه بلبرینگ های اف جی تقلبی را تا حد زیادی شبیه اصل آن ها بسازند، اما باز هم تفاوت هایی در بسته بندی و شکل ظاهری آن وجود دارد که باید به این نکته خوب دقت کنید.

ویژگی بعدی بلبرینگ های اصل، نوع فونت نوشته شده آن است. شرکتFAG برای بلبرینگ های تولید شده شماره فنی برای محصول با فونت مخصوص خود استفاده می کند که با استفاده از این ویژگی تا حد زیادی می توانید بلبرینگ های اصل را تشخیص دهید.

یکی از راه های مهم دیگر برای تشخیص بلبرینگ های اصل اف ای جی، توجه به کشور سازنده این بلبرینگ است که حتماً باید متعلق به آلمان باشد، به عنوان مثال اگر این محصول برای کشور دیگری مثل چین باشد حتماً تقلبی است.

هنگام خرید بلبرینگ های FAG حتما کاتالوگ آن را چک کنید و کدهای آن را دقیق بررسی کنید. باید همان کد هایی که درون کاتالوگ این بلبرینگ نوشته شده است، بر روی جعبه آن نیز باشد و در آخر یکی از ویژگی بلبرینگ ها که از طریق آن می توان اصل یا تقلبی بودن آنها را متوجه شد، قیمت آنها است که معمولاً بلبرینگ های اصل قیمت بالاتری نسبت به نمونه های تقلبی آنها دارند.

اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *