SKF پخش

تماس و مشاوره

یاطاقان skf2

یاطاقان skf

یاطاقان skf بلبرینگ یا یاطاقان اس کا اف SKF – یکی از خاص ترین و بهترین قطعات صنعتی است که توسط کشور سوئد به تولید می رسد .

برند SKF با به کار گیری تجهیزات پیشرفته امروزی به همراه مواد اولیه با کیفیت توانسته است که انواع قطعات مختلف صنعتی از جمله بلبربیگ ها را در بالا ترین کیفیت عرضه کند به همین دلیل از سراسر دنیا این یاطاقان SKF طرفدار دارد و متقاضیان آن روز به روز در حال افزایش است .

همان طور که می دانید بلبرینگ ها یکی از مهم ترین قطعات هستند که در بیشتر ماشین آلت صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد زیادی دارند .

بلبرینگ ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام دارای قابلیتی خاص می باشد و در ماشینی خاص استفاده می شود ، اما به طور کلی وظیفه اصلی تمامی بلبرینگ ها این است که اصطکاک ایجاد شده در دستگاه را در حین کار کاهش دهند .

بلبرینگ ها بر روی عملکرد دستگاه نیز تاثیر زیادی دارند به همین دلیل باید که حتما از نوع درست در آن استفاده شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله نمایندگی skf را نیز مطالعه فرمایید!

یاطاقان skf2

مهمترین نکات در خصوص بلبرینگها

یاطاقان skf به طور کلی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با بلبرینگ ها باید به یاد داشته باشید عبارت است از :
۱ – نصب درست : حتما سعی کنید از یک متخصص برای نصب بلبرینگ کمک بگیرید و در صورتی که مهارت لازم را ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به نصب نکنید .

۲ – انتخاب درست : بلبرینگ ها دارای تنوع بالایی هستند به همین دلیل باید که به درستی انتخاب شوند ، انتخاب

نوع درست بلبرینگ نیز کار تخصصی است و حتما باید توسط فردی متخصص انتخاب شود .

۳ – روغن کاری : انواع مختلف بلبرینگ ها در بازه زمان های مشخصی باید که حتما روغن کاری یا روان کاری شوند ، معمولا روغن کاری بلبرینگ ها با استفاده از گریس صورت میگیرد البته دیگر روغن های صنعتی نیز برای این کار وجود دارد .

۴ – تعویض : هر بلبرینگ هر چقدر هم که با کیفیت باشد با این حال باز هم طول عمر مشخصی دارد و شما باید بعد از گذشت مدتی آن را حتما تعویض کنید زیرا که ممکن است که به دستگاه شما آسیب وارد کنند .

۵ – استفاده از نمونه های اصلی : برند های مطرحی در دنیا همانند SKF بلبرینگ های با کیفیت را تولید می کنند ، حتما سعی کنید از بلبرینگ های اصلی تولید شده استفاده کنید .

مهمترین نکات در خصوص بلبرینگها

SKF شرکت :

یاطاقان skf روند تولید محصولات بلبرینگ شرکت SKF به سال 1900 میلادی باز می گردد ، در این زمان استوان وینگو که یک مهندس تعمیرات در این شرکت بود ، مشکلات زیادی را در بلبرینگ های شیار دار و زاویه های مشاهده کرد ، به همین دلیل به فکر برطرف کردن آنها افتاد ، به عنوان مثال مشکل حرارت یکی از اصلی ترین مشکلات بود ، زیرا این نمونه از بلبرینگ ها در زمان کار به خصوص زمانی که فشار بر روی آنها بیشتر بود بسیار داغ می شدد و حرارت آنها به طرز غیر قابل پیش بینی افزایش پیدا می کرد ، SKF تواست با طراحی و تولید بلبرینگ خود تنظیم این مشکل را تا حد زیادی برطرف سازد .

ببلرینگ های تولیدی توسط گروه SKF یکی از با کیفیت ترین و در عین حال از گران ترین نمونه ها در بازار های بلبرینگ می باشد ، البته همان طور که اشاره کردیم اس کا اف فقط بلبرینگ تولید می کنند و دیگر محصولات آن نیز همانند هوزینگ ، انواع گریس های مختلف ، رولبرینگ و … با کیفیت بالا توسز این برند به تولید می رسد .

SKF شرکت :

مهمترین مزیت های یاطاقان های SKF

یاطاقان skf اگر بخواهیم به طور کلی به مهم ترین مزیت هایی که یاطاقان های SKF دارند اشاره کنیم ، برخی از آنها عبارت است از :

۱ – طول عمر بسیار : تمامی محصولات SKF با بهترین مواد اولیه تولید شده اند به همین دلیل دارای طول عمر بالا هستند ، بلبرینگ های که توسط این گروه به تولید می رسد همگی مطابق استاندارد های جهانی هستند و حتی در مقابل فشار بالا و یا حرارت و سرعت بالا نیز عملکرد خوبی دارند و خرابی در آنها رخ نمی دهد .

۲ – حداقل اصطکاک و حرارت ایجاد شده : بلبرینگ های اس کا اف در زمان کار اصطکاک را تا حد زیادی کاهش می دهند به همین دلیل مانع سایش و خوردگی دستگاه می شوند و در همچنین حرارت کمی را نیز تولید می کند .

۳ – پایین بودن هزینه های نگه داری : محصولات نیاز به نگه داری خاصی ندارند به همین دلیل هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهند .

۴ – صدای کم : بسیاری از بلبریگ ها SKF در زمان کار هیچ صدایی تولید نمی کنند و یا صدای تولید شده توسط آنها خیلی خیلی کم است .

۵ -‌ افزایش بهره برداری از دستگاه : وجود اصطکاکدر دستگاه های صنعتی در حین کار یکی از مشکلات مهمی است که باید کنترل شود زیرا این اصطکاک در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می کند . یاطاقان skf تا حد زیادی می تواند اصطکاک را کاهش دهد و در نتیجه آن میزان بهره برداری مفید از دستگاه را افزایش دهد .

۶ – نصب آسان : تمامی این محصولات به راحتی بر روی دستگاه مورد نظر نصب می شوند اما با این حال بهتر است در زمان نصب در صورتی که مهارت لازم را ندارید از یک متخصص کمک بگیرید زیرا که نصب درست بلبرینگ از اهمیت زیادی برخورد دارد است .

۷ – تنوع بالا : شرکت SKF انواع بلبرینگ های مختلف را به تولید می رساند که شما می توانید از آنها استفاده کنید . این برند انواع بلبرنیگ های بلبرینگ شیار عمیق ، بلبرینگ تماس زاویه ای ، بلبرینگ کف گرد ، بلبرینگ بشکه ای ، بلبرینگ مخروطی ، بلبرینگ خود تنظیم ، و … را به تولید می رساند .

این هفت مورد از مهم ترین مزیت های بلبرینگ های SKF است که به آن اشاره کردیم ، معایب زیادی نمی توان برای این نوع بلبرینگ در نظر گرفت ، اما قیمت بالا یکی از مشکلات اصلی است .
اما با این حال با توجه به مزیت های زیادی که دارد که باعث می شوند قیمت بالا مورد توجه قرار نگیرد زیرا که با توجه به کیفیت محصولات هزینه ای که می پردازید قابل قبول است .

مهمترین مزیت های یاطاقان های SKF

نحوه تشخیص نمونه اصل و تقلبی : یاطاقان های SKF

یاطاقان skf امروزه به دلیل افزایش متقاضی برابر بلبرینگ های SKF بسیاری از سودجویان با ساخت نمونه های مشابه اصلی اقدام به فروش به جای بلبرینگ های اصلی می کنند.

درصورتی که شما به دام این افزاد بیوفتید و از نمونه تقلبی و بی کیفیت در دستگاه خود استفاده کنید ، ممکن است که خسارت زیادی به شما و دستگاه وارد شود ، به همین دلیل بهتر است که بهترین راه های تشخیص نمونه اصل از تقلبی را به یاد داشته باشید تا بتوانید تا حدودی تشخیص دهید که بلبرینگ SKF اصلی کدام است .

برخی ازمهم ترین نشانه های بلبرینگ اصلی SKF که نمونه های تقلبی آن را ندارند ، عبارت است از :
۱ – جعبه و وکیوم بلبرینگ اصلی : جعبه اولیه محصولات SKF منحصر به فرد و به گونه ای خاص است ، شما در زمان خرید باید که به جعبه توجه داشته باشید زیرا که بسته بندی نمونه های تقلبی تفاوت های زیادی با نوع اصلی دارد .

۲ – فونت مارک روی محصول بلبرینگ اصلی : بر تمامی محصولاتی که توسط SKF به تولید می رسند ، با استفاده از یک فونت خاص نام و دیگر اطلاعات محصول نوشته می شود که راه خیلی خوبی برای تشخیص نمونه های اصلی از تقلبی هستند زیرا که در نوع تقلبی نمی تواند از این فونت به درستی استفاده کنند .

۳ – یکی از راه های تشخیص استفاده از گریس و نگهدارنده بلبرینگ اصلی SKF که البته افرادی که تخصص لازم را در این زمینه ندارند نمی توانند با این شیوه بلبرینگ اصلی را تشخیص دهند .

۴ – خاصیت چکش خواری بلبرینگ اصلی : شرکت SKF در ساخت محصولت خود از نمونه آلیاژی بسیار سخت استفاده می کند که چکش خواری ندارد ، از این ویژگی نیز می توان که برای تشخیص نوع اصلی از تقلبی استفاده کرد .

۵ – لیبل مخصوص محصولات بلبرینگ اصلی SKF : در سال های اخیر همان طور که اشاره کردیم نمونه های تقلبی که ظاهری شبیه به اصلی دارند بسیار زیاد شده است به همین دلیل یکی از اقداماتی که شرکت اس کا اف انجام داده است استفاده از لیبل بر روی باکس محصولات است ، با استفاده از این لیبل دیگر به راحتی می توان بلبرینگ اصلی SKF را تشخیص داد .

۶ – تست آنالیز متریال بلبرینگ اصلی SKF : از دیگر راه های تشخیص بلبرینگ اصلی SKF انجام آزمایش بر روی متریال بلبرینگ در آزمایشگاه است .

این موارد ذکر شده از اصلی ترین ویژگی هایی بود که بلبرینگ های اصلی را با استفاده از آنها تشخیص می دهند اما با این حال به شما پیشنهاد می شود که حتما از یک فروشگاه معتبر محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید زیرا در این صورت کمتر احتمال دارد که به شما نمونه های تقلبی را ارائه دهند .

اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *