SKF پخش

تماس و مشاوره

رولبرینگ skf

رولبرینگ skf

رولبرینگ skf یکی از بهترین برند های دنیا در زمینه تولید انواع قطعات صنعتی، انواع مختلف از بلبرینگ ها ، رولبرینگ ها ،‌گریس و … را به تولید می رساند که همه آنها دارای کیفتی بالا هستند.

بسیاری از افراد با بلبرینگ آشنایی دارند اما تفاوت آن را با رولبرینگ نمی دانند، به طور کلی رولبرینگ ها و بلبرینگ ها از نظر ظاهری شباهت های زیادی به هم دیگر دارند، اما تفاوت هایی نیز دارند.

از جمله مهم ترین تفاوت هایی که بین این دو قطعه وجود دارد این است که در بلبرینگ ها ساچمه های استفاده شده داراه ای هستند اما در مقابل در رولبرینگ ها به صورت استوانه می باشد.

همچنین این دو محصول در میزان تحمل بار نیز با یکدیگر تفاوت دارند.
در این مقاله قصد داریم که به بررسی دقیق رولبرینگ skf بپردازیم و برخی از نکات مهم را در رابطه با این محصولات بیان کنیم .

پیشنهاد میکنیم مقاله بلبرینگ استیل را نیز مطالعه فرمایید!

رولبرینگ skf

نحوه ی تشخیص رولبرینگ اصلی skf از تقلبی :

رولبرینگ skf رولبرینگ یا Roller Bearing یکی از پرکاربرد ترین قطعات صنعتی است که از آن به صورت گسترده در صنیاع مختلف استفاده می شود.

این محصول در خانواده بیرینگ ها قرار دارد، این نمونه ها به دلیل اینکه سطح تماس ساچمه با دیگر سطوح به صورت خطی است می توانند مقدار زیادی از بار شعاعی را تحمل کنند ، پس معمولا از رولبرینگ ها در دستگاه هایی که بار شعاعی را وارد می کنند استفاده می شود.

رولبرینگ دارای انواع مختلف می باشند که تمامی آنها توسط برند های مختلف و مطرح در دنیا طراحی و تولید می شوند، SKF یکی از معروف ترین و شناخته ترین شرکت های تولید قطعات صنعتی در دنیا است که انواع مختلف از رولبرینگ را در کیفیت بالا به تولید می رساند.

به دلیل کیفیت بالای این محصولات متقاضی بالایی در سراسر دنیا دارند، در این بین بسیاری از سودجویان نمونه های تقلبی این محصول را به جای نمونه های اصل به فروش می رسانند.

به دلیل شباهت بالای نمونه های اصلی با تقلبی ممکن است که خریدار به اشتباه بیوفتند و متوجه تقلبی بودن محصول نباشد، در این بخش برخی از مهم ترین روش های تشخیص رولبرینگ اصلی skf از تقلبی را برای شما بیان می کنیم :

۱ ) شناخت جعبه و وکیوم رولبرینگ اصلی SKF :
تمامی محصولات شرکت SKF دارای یک جعبه و باکس منحصر به فرد هستند، به عبارتی دیگر نوع و جنس جعبه ، نحوه بسته بندی ، نایلکس داخل و نگهداره و … در رولبرینگ اصلی skf به صورت خاص طراحی شده است ، به همین دلیل می توان از آن به عنوان راهی برای تشخیص نمونه های اصلی از تقلبی استفاده کرد.

۲ )‌ چک کردن بارکد روی محصول :
برای اینکه تشخیص دهید محصولی که تهیه کرده اید اصل است کافی است آن را در نمایندیگی های SKF تحویل کاشناسان دهید تا با بررسی بارکد آن مشخص شود که محصول اصل است یا تقلبی .

۳ )‌ فونت مارک روی محصول رولبرینگ اصلی SKF :
شرکت SKF بر روی تمامی محصولات خود از جمله انواع رولبرینگ ها با استفاده از یک فونت خاص که مخصوص این برند طراحی شده است ، اطلاعات لازم همانند نام محصول و … را حک می کند ، در صورت داشتن تجربه کافی به راحتی از روی فونت می توان تشخیص داد که آیا نمونه اصل است و یا تقلبی .

۴ )‌ چک کردن لیبل مخصوص محصولات رولبرینگ اصلی SKF :
امروزه گروه SKF در روی محصولات و همچنین بر روی باکس لیبلی را قرار داده است که با استفاده از آن می توان نمونه های اصلی را تشخیص داد ،‌ برای این کار کافی است که که لیبل محصول را با استفاده از دستگاه های مخصوص بررسی کنید در دستگاه علامت سبز را نشان دهد اصالت محصولات SKF اثبات می شود .

۵ )‌ تست آنالیز متریال رولبرینگ اصلی SKF :
این روش آزمایشگاهی است به گونه ای که شما رولبرینگ مورد نظر را به آژمایشگاه های مخصوص می فرستید و آنها با انجام تست آنالیز متریال بررسی می کنند که آيا محصول اصل است یا خیر ؟ .

پیشنهاد میکنیم مقاله گریس skf را نیز مطالعه فرمایید!

رولبرینگ skf

مشخصات رولبرینگ های skf

رولبرینگ skf همان طور که می دانید رولبرینگ ها قابلیت تحمل بار های شعاعی را دارند و نمی توانند که بار از نوع محوری را تحمل کنند، زیرا که سطح تماس ساچمه با دیگر سطوح از نوع خطی است.

از دیگر مشخصه های اصلی رولبرینگ ها این است که ساچمه های استفاده شده در این محصولات از نوع استوانه ای هستند، SKF یکی از بزرگ ترین تولید کننده های رولبرینگ می باشد ، این برند انواع مختلف از رولبرینگ ها همانند تک ردیفه و یا چند ردیفه ،‌ با قفسه بدون قفسه ، پر غلتک و عادی و … را به تولید می رساند.

به عبارت دیگر اگر بخواهم به مهم ترین مشخصه های رولبرینگ SKF اشاره کنیم مهم ترین آنها عبارت است از :

۱ ) تعداد ردیف های غلتکی :
منظور این است که رولبرینگ چند ردیفه است . (‌ رولبرینگ های SKF از یک ردیفه تا چهار ردیفه موجود است ) .

۲ )‌ نوع قفسه : قفسه استفاده شده در هر محصول SKF نیز می تواند متفاوت باشد .
۳ )‌ ظرفیت تحمل بار بالا : بیشتر رولبرینگ های که توسط SKF تولید شده اند طرفیت بالایی در تحمل بار دارند .

۴ )‌ اصطکاک کم : این محصولات همگی باعث کاهش چشم گیر اصطکاک می شوند و عملکرد دستگاه را بهبود می بخشند .

۵ )‌ عمر طولانی : به دلیل استفاده از متریال اولیه با کیفیت در این محصول ، عمر طوالانی دارند و به نسبت دیگر رولبرینگ های بی کیفیت بازه زمانی بیشتری می توانند بر روی دستگاه شما کار کنند .

۶ )‌ قابل جدا شدن و تعویض : تمامی محصولات SKF قابلیت تعمیر دارند و در صورت خرابی و ایجاد هر گونه مشکل می تواند قطعات را جدا کرد و تعمیر و یا تعویض کرد ، همچنین محصولات این برند معمولا نیاز به نگه داری خاصی ندارند .

مشخصات رولبرینگ های skf

انواع رولبرینگ skf

رولبرینگ skf به طور کلی رولبرینگ ها در انواع مختلفی به تولید می رسند که هر کدام دارای یک ویژگی و قابلیت مشخص است ، برخی از مهم ترین رولبرینگ هایی که توسط skf نیز به تولید می رسند عبارت است از:

۱ )‌ رولبرینگ های استوانه ای تک ردیفه :
این نوع همیشه بین فلنچ یکپارچه ی باز هدایت می شوند ، همچنین به دلیل طراحی خاص سطوح آن عملیات روغنکاری در آنها بسیار راحت تر است و همچنین میزان اصطکاک کاهش پیدا می کند .
۲ ) رولبرینگ های استوانه ای تک ردیفه ظرفیت بالا :

این نمونه ها با توجه به ساختاری که دارند می تواند که بیشتر باز تحمل کنند . این رولبرینگ در سایز هیا مختلف به تولید می رسند که با توجه به دستگاهی که قرار است در استفاده شود باید نوع مناسب را انتخاب کرد .

۳ ) رولبرینگ های استوانه ای دو ردیفه :
رولبرینگ های استوانه ای دو ردیفه سطح مقطح کوچک است ، همجنین میزان سختی بالا می باشند . این نمونه ها می تواند مقدار زیادی از بار شعاعی را تحمل کنند ، به دلیل اینکه در این نمونه ها از دو ردیف ساچمه استفاده شده است در بیشتر تجهیزات انتقال نیرو ، گیربکس های بزرگ ، کارخانه های سنگ زنی و … از این محصول استفاده گسترده می شود .

۴ ) رولبرینگ های استوانه ای چهار ردیفه :
علاوه بر رولبرینگ های تک ردیفه و دو ردیفه نمونه های چهار و یا شش ردیفه نیز موجود هستند از این نوع محصولات بیشتر در کار خانه های نورد و غلتک های پرسی استفاده می شود زیرا که دارای اصطکاک کمتری کمتری به نسبت دیگر نمونه ها هستند .

۵ ) رولبرینگ های استوانه ای تک ردیفه پر غلتک :
این محصولات برای بار های خیلی سنگین شعاعی استفاده می شود ، اما توجه داشته باشید که این نمونه ها برای سرعت های بالا مناسب نیستند . SKF دو نوع NCF و NJG را از استوانه ای تک ردیفه پر غلتک به تولید می رساند .

۶ )‌ رولبرینگ های استوانه ای دو ردیفه پر غلتک :
این نمونه ها نیز برای بار های خیلی سنگین شعاعی مورد استفاده قرار می گیرند و در چهار نوع طرح NNCL ، طرح NNCF ، طرح NNC و طرح NNF به تولید می رسند .

۷ )‌ رولبرینگ چند ردیفه استوانه ای پر غلتک :
این محصولات نیز به صورت گسترده در صنایع نورد سرد در نیرو های بالا اما سرعت های محدود مورد استفاده قرار می گیرند ، این نوع از رولبرینگ ها از شیار های حلقوی بر روی رینگ خارجی استفاده شده است که باعث ٰ تسهیل در روغنکاری شده است .

انواع رولبرینگ skf

رولبرینگ skf امروزه به دلیل گسترش استفاده از اینترنت در زندگی روزمره افراد ، بیشتر کالاهای مورد نیاز ما ازجمله انواع مختلف از محصولات skf به صورت آنلاین به فروش می رسند که شما می توانید به راحتی خرید خود را انجام دهید .

اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *