SKF پخش

تماس و مشاوره

فروش بلبرینگ شیار عمیق و کاربرد آن

بلبرینگ skf

بلبرینگ skf یا بلبرینگ اس کا اف یکی از بهترین و قدیمی ترین بلبرینگ های موجود در بازار است. کمپانی اس کا اف ( SKF ) در سال 1900 میلادی توسط سون وینکوئیست بنا شد. یکی از مشکلاتی که در رابطه با انواع دستگاه های صنعتی وجود داشت، اصطکاک ایجاد شده در آنها در زمان چرخش و حرکت بود، این اصطکاک باعث ایجاد مشکلات زیادی از قبیل خوردگی صفحات و … می شد و در برخی مواقع به طور کلی دستگاه را از کار می انداخت.

برای رفع این مشکل انواع بلبرینگ ها با ویژگی های خاص طراحی و تولید شدند. امروزه نیز در تمامی ماشین آلات صنعتی از انواع مختلف بلبرینگ ها استفاده می شود، به گونه ای که دیگر بلبرینگ ها به یک قطعه ضروری تبدیل شده اند.

اشاره کردیم که اس کا اف یکی از قدیمی ترین کارخانه هایی است که اقدام به تولید بلبرینگ کرد و بلبرینگ های خود تنظیم برای اولین بار توسط این شرکت طراحی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. امروزه نیز این برند به تولید انواع مختلف از بلبرینگ و همچنین رولبرینگ ها می پردازد و محصولات آن به دلیل کیفیت بالا در سراسر دنیا متقاضی دارد.

امروزه نیز بیش از 100 نمایندگی در هفتاد کشور جهان دارد. در این مقاله قصد داریم که در رابطه با این نوع از بلبرینگ ها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم .

پیشنهاد میکنیم مقاله بلبرینگ استیل را نیز مشاهده فرمایید!

بلبرینگ skf

نحوه ی تشخیص بلبرینگ skf اصلی از تقلبی

بلبرینگ skf اصلی را با توجه به مشخصه های خاصی که دارد می توان که از نمونه های تقلبی تشخیص داد، موضوعی که در این بخش روی آن متمرکز می شویم، نحوه ی تشخیص بلبرینگ skf اصلی از تقلبی است.

به طور کلی مهم ترین مواردی که با استفاده از آنها می توانید بلبرینگ های اصل را از تقلبی تشخیص دهید عبارت است از :

۱ ) شناخت جعبه و وکیوم بلبرینگ اصلی SKF : جعبه اولیه محصولات این کمپانی خاص و منحصر به فرد هستند و شما می توانید تا حدودی با توجه به نحوه بسته بندی، جنس جعبه استفاده شده، نگهدارنده داخل و … نمونه اصل را تشخیص دهید .

۲ ) فونت مارک روی محصول بلبرینگ اصلی : روی محصولات SKF با استفاده از فونت خاصی اطلاعات و نام محصول حک می شود که می توان از آن نیز برای تشخیص نمونه های اصلی از فرعی استفاده کنیم .

۳ ) گریس و نگهدارنده بلبرینگ اصلی SKF : تشخیص اصل یا تقلبی بودن محصول با استفاده از گریس و نگهدارنده بلبرینگ کاری تخصصی است و افرادی که دارای تجربه کافی نیستند نمی توانند از این روش استفاده کنند .

۴ ) خاصیت چکش خواری بلبرینگ اصلی SKF : در بیشتر محصولات SKF از آلیاژی بسیار سخت استفاده شده است که قابلیت چکش خواری ندارند، به همین دلیل با استفاده از این ویژگی نیز می توان که تا حدودی نمونه اصل را از تقلبی تشخیص داد .

۵ ) چک کردن لیبل مخصوص محصولات بلبرینگ اصلی SKF : در سال های اخیر این شرکت اقدام به طراحی دستگاهی کرده است که روی باکس محصولات لیبلی را تعبیه می کند، با چک کردن این لیبل به راحتی می توان که بلبرینگ اصل را تشخیص داد.

۶ ) تست آنالیز متریال بلبرینگ اصلی SKF : راه دیگر این است که آلیاژ را در آزمایشگاه ها تست کنیم .

این شش مورد از اصلی ترین راه هایی بود که برای تشخیص بلبرینگ اصل اس کا اف از نمونه تقلبی آن پیشنهاد می شود. امروزه به دلیل افزایش متقاضی این بلبرینگ ها برخی از افراد سودجو اقدام به فروش نمونه های تقلبی به جای اصل می کنند، در صورتی که شما قصد خرید این محصولات را دارید سعی کنید حتما در هنگام خرید به مواردی که اشاره کردیم توجه کافی داشته باشید .

پیشنهاد میکنیم مقاله گریس skf را نیز مشاهده فرمایید!

نحوه ی تشخیص بلبرینگ skf اصلی از تقلبی

کاربرد انواع بلبرینگ های skf

انواع بلبرینگ های skf بسته به ویژگی هایی که دارند،‌ دارای کاربرد های متفاوتی نیز می باشند، در ادامه سعی کردیم برخی از مهم ترین نوع بلبرینگ هایی که توسط skf تولید می شود را به شما معرفی کنیم:

۱ ) بلبرینگ شیار عمیق skf : این نمونه دارای چهار نوع می باشد و به دلیل ساختار خاصی که این محصولات دارند، درای ویژگی هایی همچون ارتعاش کم، مقاومت بالا در برابر عواملی همانند بار و حرارت، اصطکاک کم و … هستند .

۲ ) بلبرینگ تماس زاویه ای skf : بلبرینگ تماس زاویه ای skf دسته ای دیگر از محصولات این شرکت است. در طراحی این نوع از قطعات از رینگ های داخلی و خارجی که نسبت به جهت محور بلبرینگ دارای یک زاویه می باشند استفاده شده است .

۳ ) بلبرینگ بشکه ای skf : ساختار این نوع از قطعات به گونه ای است که شیار غلتک نسبت به محور دارای حالتی زاویه دار می باشد، از این رو تحمل بارهای شعاعی و محوری در آنها بالا است. از نمونه های بشکه ای معمولا در مواردی که سرعت دورانی نسبتاً بالا است استفاده می شود .

۴ ) بلبرینگ کف گرد skf : بلبرینگ کف گرد فقط قابلیت تحمل بارهای محوری را دارد، پس نباید از آنها در شرایطی که بار شعاعی وارد می شود استفاده کرد .

۵ ) بلبرینگ مخروطی skf : در این محصولات از شیار های مخروطی که در رینگ های بالا و پایین آن قرار دارد استفاده می شود. قابلیت تحمل بار بالا از هر دو نوع، اصطکاک کم، سختی بالا و … از اصلی ترین ویژگی های نوع مخروطی است .

۶ ) رولبرینگ سوزنی skf : این نمونه در انواع مختلف تولید می شود که عبارت است از رولبرینگ سوزنی SKF با قفسه ، رولبرینگ ترکیبی SKF سوزنی مخروطی، رولبرینگ سوزنی SKF با رینگ های ماشین کاری شده، رولبرینگ سوزنی SKF کف گرد و..

۷ ) بلبرینگ خود تنظیم skf : اشاره کردیم که برای اولین بار بلبرینگ های خود تنظیم توسط شرکت skf طراحی و روانه بازار شده است، در ساختار این نمونه از یک پروفیل شیار رینگ خارجی کروی شکل استفاده شده است .

کاربرد انواع بلبرینگ های skf

تاریخچه ی کمپانی skf

کمپانی skf در سال ۱۹۰۷ به صورت رسمی توسط سون وینکوئیست که خود بلبرینگ های چند ردیفه خود تنظیم شعاعی را ابداع کرده بود،‌ در کشور سوئد شروع به کار کرد. skf مخفف شده کلمه Svenska Kullager Fabriken است. این کمپانی توانست بعد از یک سال از فعالیت خود در سال ۱۹۰۸ در آلمان و فرانسه نیز نمایندگی های خود را راه بیاندازد، امروزه نیز در بیش از 70 کشور جهان دارای نمایندگی است.

در سال ۱۹۱۰ تعداد کارکنان این شرکت بالغ بر 320 نفر بودند .

همه چیز برای این کمپانی به بهترین نحو پیش رفت و آنها در سال ۱۹۱۲ در کشور جهان نمایندگی رسمی داشتند و در سراسر دنیا به یکی از برند های نام آشنا تبدیل شدند تا به امروز که بیش از 100 نمایندگی رسمی در 70 کشور جهان به همراه ۴۴۰۰۰ نفر کارمند را دارا است و به عنوان یکی از بزرگ ترین و با کیفیت ترین برند های قطعات صنعتی به خصوص بلبرینگ شناخته می شوند.

شاید جالب باشد که بدانید این گروه را حتی اولین تولید کننده بلبرینگ جهان نیز می دانند. تمامی محصولات اس کا اف با رعایت سيستم های مديريت محيطی دارای گواهينامه استاندارد ISO 14001 هستند .

تاریخچه ی کمپانی skf

خرید و فروش بلبرینگ های skf

فروش بلبرینگ های skf امروزه در بیشتر بازار های جهان صورت می گیرد، در کشور ایران نیز شما می توانید از نمایندگی های فروش این برند نمونه های اصلی را خریداری کنید.

به طور کلی بلبرینگ های اس کا اف یکی از بهترین گزینه برای افرادی است که قصد خرید بلبرینگ را دارند،‌ تمامی محصولات این برند با استفاده از بهترین متریال و با بهترین تجهیزات توسط مهندسین مجرب طراحی و به تولید رسیده اند که شما می توانید با خیال راحت از انها استفاده کنید.

توجه کنید که بلبرینگ تاثیر زیادی روی عملکرد دستگاه دارد و حتما برای جلوگیری از خرابی و همچنین عدم ایجاد اختلال در کار دستگاه باید که از بلبرینگ مناسب استفاده شود.‌

علاوه بر نوع بلبرینگ، کیفیتی که محصول دارد نیز از عواملی است که حتما باید به آن توجه کنید. نمایندگی skf دارای انواع مختلف از بلبرینگ ها همانند شیار عمیق، تماس زاویه ای، بشکه ای، کف گرد، مخروطی، سوزنی، خود تنظیم و … می باشد و شما به راحتی هر نمونه ای را که بخواهید می توانید خریداری کنید.

نکته اخری که حتما در زمان خرید این کالا باید توجه داشته باشید این است که در دام افراد سودجو گیر نکنید، قبلا هم اشاره کردیم که سودجویان زیادی وجود دارند که نمونه های تقلبی که فقط ظاهری شبیه به بلبرینگ اصلی skf را دارند با همان قیمت به فروش می رسانند، در صورتی که شما از این محصولات فیک روی دستگاه خود استفاده کنید علاوه بر این که عملکرد را بهبود نمی بخشد بلکه باعث آسیب و خرابی آن نیز می شود .

اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *