SKF پخش

تماس و مشاوره

بلبرینگ استیل

انواع بلبرینگهای استیل

 

بلبرینگ استیل : بلبرینگ قطعه ای از ابزارالات می باشد. کاربرد و استفاده از بلبرینگ در صنعت و غیره بسیار بزرگ و پیچیده می باشد. این بلبرینگ تفاوت ها و ویژگی های زیادی نسبت به بقیه ی بلبرینگ ها دارد.

دو ویژگی فوق العاده کاربردی که دارد این است که به زودی و به هیچ‌وجه زنگ نمیزند و دیگری قدرت و استحکام بسیار بالای آن باعث شده است در برابر خوردگی بسیار دوام داشته باشد.

این نوع از بلبرینگ به دو دسته در صنعت ابزارالات تقسیم می شوند: بلبرینگ استیل نگیر، بلبرینگ استیل بگیر

که تفاوت در پوسته ی رویی آنهاست .

بلبرینگ استیل بگیر دارای کاور پلاستیکی و بلبرینگ استیل نگیر دارای پوسته و کاور فلزی است. این نوع از بلبرینگها  یکی از پرفروش ترینها نسبت به بقیه بلبرینگ هاست، زیرا ترکیباتی که در  استیل آن  وجود دارد و استفاده از آلیاژهای فولادی که به این بلبرینگ ها افزوده شده است خاصیت ضدزنگی و مقاومت بالا را به این بلبرینگ ها می افزاید و یکی از خاص ترین و اصلی ترین مواد در ساخت این قطعه به حساب می آید.

استفاده از آلیاژ ها دراین بلبرینگ ضروری است، زیرا می تواند طول عمر قطعه را بسیار بالا برده و دیگر نیاز نیست که طی مدتی تعویض و یا تعمیر شود.

بلبرینگ های استیل

خصوصیات بلبرینگ استیل

در ساخت بلبرینگ استیل از آلیاژهای گوناگونی استفاده شده است که این آلیاژ ها عبارتند از فولاد و کروم

در تشکیل و ساخت بلبرینگ مقدار بسیار کمی آلیاژ کروم در این قطعه ها استفاده می شود که خوردگی فلز را حدودا به صفر می رساند و هیچ خوردگی در این قطعه یافت نمی شود.

همچنین نحوه کارایی و کاربرد آن به این گونه می باشد که کل رویه این بلبرینگ با فلز یا آلیاژ کروم پوشانده می شود و مقاومت آن در برابر خوردگی بسیار بالا می رود و همچنین انجام این کار سبب می شود که از آهن بلبرینگ محافظت کامل بشود و آن را همیشه در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی مقاوم می کند که این یک ویژگی مهم در بلبرینگ ها است و تا مدتی که آلیاژ کروم بر روی سطح خارجی بلبرینگ باشد ، خورده و زنگ زده و یا همان اکسید نمی شود، زیرا زنگ زدن بلبرینگ و خوردگی ان در مقاومت بلبرینگ ها تاثیر زیادی دارد و بلبرینگ زنگ زده یا خورده شده دارای کارایی و کاربرد بلبرینگ سالم نیست و پس از مدت محدودی خرابی به بار می آورد و باعث می شود دستگاه از کار بیافتد.

همانطور که میدانید مقاومت و ماهیت و حتی کیفیت بلبرینگ در صنعت ساخت و ساز و کارخانه و … بسیار مهم است، به همین دلیل برای افزایش دوام و ماهیت این نوه از بلبرینگها به اضافه ی مواردی که نام برده شده می توان از فلزی دیگر به نام فلز نیکل هم استفاده کرد.

تعداد زیادی از شرکت و کارخانه های محبوب جهان که دارای بلبرینگ های با کیفیت هستند این کار را انجام می دهند به این دلیل که اضافه کردن فلز نیکل قدرت و کیفیت و تحمل بلبرینگ را به شدت بالا می برد.

کاربرد بلبرینگ استیل

کاربرد های این نوع بلبرینگها

بلبرینگ استیل نسبت به دیگر بلبرینگ ها دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشد مانند دو فاکتور بسیار مهم  عدم زنگ زدگی و اکسید شدن و دیگری دوام و مقاومت بسیار بالای.

همچنین جنس تمامی قسمت های گوناگون بلبرینگها  این نوع از ساچمه تهیه شده است و بدنه آنها به طور کلی از استیل طراحی و تولید شده است  و به همین دلیل برای مواردی کاربرد دارند که دارای بارهای کم باشند و برای هرگونه استفاده از این قطعه و بلبرینگ ها در بارهای بالا مقاومت بالایی ندارند و به سرعت شکل انها دچار تغییر می شوند و خرد خواهند شد و همچنین بلبرینگ استیل به این دلیل که دارای آلیاژ های مختلفی است دارای ویژگی هایی مانند مقاومت بالا است که این امر باعث شده است که این بلبرینگ ها در صنعت کاربرد بسیار زیادی داشته باشند.

به طور مثال از بلبرینگ های دیگر به دلیل زنگ زدگی در مکان های رطوبت دار نمی توان استفاده کرد و یکی دیگر از آلیاژ هایی که در بلبرینگ های استیل استفاده شده است نیکل می باشد، زیرا نیکل با اضافه کردن قدرت بالا بردن انعطاف فلز و عدم خشک شدگی آن باعث می شود که بازدهی این نوع بلبرینگ نسبت به بقیه نوع ها بالاتر باشد و برای استفاده در انواع دستگاه های کارخانه ای استفاده بشود.

مایل به خریدانواع بلبرینگ با قیمت مناسب و بابرندهای متنوع هستین سری به مقاله خرید بلبرینگ ارزان بزنید

انواع و اقسام بلبرینگ استیل و کاربدش-min

انواع بلبرینگ استیل

 بلبرینگ های استیل به طور کلی و از نظر ویژگی ها به دو دسته که نظیر  بلبرینگ استیل نگیر و بلبرینگ استیل بگیر دسته بندی می شوند. شاید برای شما سوال شده باشد که منظور از بگیر بودن یا بگیر نبودن بلبرینگ چیست ؟ به بیان ساده تر این دسته بندی به دلیل خاصیت جذب شدن یا نشدن بلبرینگ ها توسط آهنربا می باشد.

بلبرینگ هایی که به آهن ربا بچسبند و جذب شوند بلبرینگ های بگیر هستند و بلبرینگ هایی که به آهنربا جذب نشوند بلبرینگ های نگیر هستند. در خرید بلبرینگ حتما به این خاصیت انها توجه کنید و قبل از خرید بلبرینگ ها را امتحان کنید، زیرا بلبرینگ های بگیر و نگیر باهم تفاوت بسیار زیادی دارند.

همچنین بلبرینگ های استیل دارای انواع زیادی هستند مانند بلبرینگ استیل 304 و بلبرینگ استیل 316 که کد انها اکثرا در سطح بلبرینگ ها درج شده است. این دو بلبرینگ ها با توجه به ویژگی هایی که دارند دارای تفاوت های زیادی هستند.

هر بلبرینگ با توجه به کارایی و کاربردی که مخاطب و خریدار می خواهد طراحی شده است. به طور مثال ضد زنگ بودن و یا همان ضد آب بودن بلبرینگ ها مناسب برای استفاده در فضا های دارای رطوبت طراحی شده است که این ویژگی در بلبرینگ های استیل ۳۰۴ است که علاوه بر ویژگی ضد آب بودن، مقاومت زیادی در برابر خوردگی ها دارند.

همچنین اگر بلبرینگی می خواهید که دارای ماهیت و قوام بالا باشد و حتی در برابر اسید هم مقاوم باشد باید بلبرینگ ۳۱۶ را دریافت کنید، زیرا این نوع بلبرینگ ها علاوه بر تمامی ویژگی های بلبرینگ استیل 304 ،ویژگی دوام بالا در برابر اسید هم دارد.

همچنین شما می توانید به آسانی و باتوجه به کارایی که از بلبرینگ می خواهید برای انتخاب و خرید بلبرینگ استیل اقدام کنید و ان را خریداری کنید.

موارد استفاده ی بلبرینگ استیل

از مهمترین موارد استفاده از بلبرینگ های استیل را می توان به قرار دادن آن ها در دستگاه هایی همچون دستگاه های مواد غذایی که پس از استفاده ضررهای فلز پخش نمی شود و همچنین دستگاه های دارویی و دستگاه هایی که در صنایع نفتی و پتروشیمی وجود دارند می توان اشاره کرد که این استفاده به دلیل اکسید نشدن و دوام بالای این نوع بلبرینگها است.است.

همچنین شما می توانید با مراقبت و استفاده صحیح از این قطعه سال های متوالی از این محصولات استفاده کنید ، زیرا این محصول در سال های طولانی می تواند دوام داشته باشد و بدون خوردگی و اکسید شدن برای شما باقی بماند.

همچنین قیمت بلبرینگ های استیل نسبت به کارایی و ویژگی هایی که دارد آنچنان بالا نیست و به همین دلیل است که سبب شده است تا این قطعه ها دارای ویژگی بسیار مناسب باشند که این موضوع برای بسیاری از صنعت ها کاربردی است و به دلیل وجود کیفیت و دوام انها دیگر نیازی به تعویض کردن بلبرینگ ها نیست .

البته این نکته را هم باید نقد کرد که در کنار دوام و کیفیت و ویژگی های زیادی که این محصولات دارند، نسبت به بلبرینگ هایی با جنس معمولی و فلز معمولی قیمت حدودا زیادتری نیز دارند که اگر بخواهید به صورت اقتصادی حساب کنید این بلبرینگ به صرفه تر می باشند، زیرا شما خرابی و تعمیر و تعویض کمتری خواهید داشت و بهتر است هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکنید.

بلبرینگ استیل

خرید آنلاین بلبرینگ استیل

خرید اینترنتی اینگونه بلبرینگ های استیل به گونه ای به صرفه می باشد، زیرا به راحتی با گشتی داخل سایت ها می توانید این قطعه را از شرکت اصلی برند های معتبر تهیه کنید و خیالتان از گارانتی و ضمانت اصل بودن این اجناس راحت باشد.

البته امروزه افراد سود جوی بسیار زیادی هستند که با داشتن سایت های غیراصلی و تقلبی اجناس های بی کیفیت با قیمت جنس اصلی به مردم میدهند به همین دلیل است که شما باید از اصالت کالا قبل از هر چیز مطمئن باشید.

اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *