SKF پخش

تماس و مشاوره

رولبرینگ اصل

رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ استوا نه ای

رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ

رولبرینگ اصل چیست؟

رولبرینگ اصل : یکی از انواع بیرینگ ها می باشد که ساچمه ها با همدیگر در رولبرینگ مثل یک خط هستند و در آخر فشار زیادی از نوع شعاعی را تحمل می کنند، ولی اگر فشار وارده از نوع محوری باشد، موضوع برعکس می شود و دیگر فشار بالا قابل تحمل نیست.

رولبرینگ ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند مثل رولبرینگ سوزنی، رولبرینگ مخروطی، رولبرینگ استوانه ای و رولبرینگ بشکه ای. رولبرینگ سوزنی در انواع مختلفی مثل یک ردیفه و دو ردیفه ساخته می شود. انواع رولبرینگ مخروطی مانند رولبرینگ مخروطی یک ردیفه، رولبرینگ مخروطی دو ردیفه و رولبرینگ مخروطی سه ردیفه می باشد.

رولبرینگ های استوانه ای در انواع متعددی مثل یک ردیفه و پر غلتک و یا انواع دیگری مانند کف گرد و ضربدری در بازار به فروش می رسد.

بلبرینگ SKF

اگر قصد خرید بلبرینگ skf را دارید حتما لینک نماینگی skf باضمانت اصالت کالا  را دنبال نمایید

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ

نیرویی که به انواع بیرینگ ها وارد می شود به دو عامل محوری و شعاعی بستگی دارد، یعنی کدام یک از نیروها به محصول مورد نظر ما وارد می شود و یا اینکه هر دو نیرو وارد می شود، پس از بین رولبرینگ و بلبرینگ ها باید نوعی را انتخاب کنیم که بتواند زیاد ترین و بالاترین کارایی را داشته باشد.

وقتی که نیروی وارده از نوع شعاعی باشد از رولبرینگ ها استفاده می شود، به خاطر این که رولبرینگ ها در مقابل این نیروها کارایی بهتری دارند و اگر نیرو به هر دو صورت شعاعی و محوری وارد شود، از بلبرینگ ها استفاده می شود، پس نتیجه می گیریم تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ به نوع نیرویی است که به آنها وارد می‌شود.

انواع رولبرینگ

انواع رولبرینگ

انواع رولبرینگ اصل شامل رولبرینگ استوانه ای، رولبرینگ کروی، رولبرینگ سوزنی و رولبرینگ مخروطی است. رولبرینگ استوانه ای می تواند تا دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد بدون تغییر بماند. این نوع رولبرینگ ها به دو دسته تقسیم می شوند، نوع یک ردیفه استوانه‌ای و نوع پرغلتک استوانه‌ای.

رولبرینگ ها برای کاربرد های خاص طراحی شده اند. رولبرینگ های استوانه ای، در سرعت های زیاد و یا بار شعاعی سنگین مورد استفاده قرار می گیرند و مدل استوانه‌ای یک ردیفه، حلقه های بیرونی و درونی دارد که این حلقه ها از یک طرف و یا هر دو طرف لبه ای ندارند و به همین خاطر رولبرینگ ها قابل تفکیک هستند.

رولبرینگ پرغلتک برعکس بقیه ی رولبرینگ ها به خاطر نداشتن قفسه، قسمت های خالی با غلتک پر شده است و چون که پهنای آن زیاد است، ولی ضخامت کمی دارد. این عوامل باعث شده تا توانایی حمل بار قابل‌ توجهی را داشته باشد.

مدل پرغلتک از انواع یک ردیفه، دو ردیفه و چند ردیفه تشکیل شده است و قطعاً سرعت دورانی آن به اندازه ی سایر رولبرینگ های معمولی نیست. در مدل پرغلتک به خاطر نداشتن پنجره های ساچمه ای غلتک ها مستقیماً با هم در تماس هستند و این امر باعث

افزایش اصطکاک و به وجود آمدن مشکلاتی مثل افزایش میزان ساییدگی می شود. اغلب برای به وجود آمدن این مشکلات بر روی غلتک ها عملیات حرارتی انجام می دهند.

رولبرینگ سوزنی از رولبرینگ های معمولی نازک تر است و آنها را بدون حلقه داخلی طراحی می کنند. بیشترین کاربرد رولبرینگ سوزنی برای مواقع مقابله با محدودیت های فضای شعاعی و بارهای سنگین با سرعت زیاد است.

رولبرینگ ها در موارد بسیار زیادی کاربرد دارند، از تجهیزات و ماشین آلات سنگین تا تولید برق و هوافضا.

بلبرینگ کویو

قصد خرید بلبرینگ کویو با ضمانت اصالت کالا را دارید؟ حتما این لینک را دنبال نمایید

رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ های استوانه ای

یکی از ساده ترین رولبرینگ ها، انواع رولبرینگ استوانه‌ای است. این بیرینگ ها می توانند بار شعاعی سنگین و با سرعت زیاد را تحمل کنند. رولبرینگ استوانه ای به صورت تک ردیفه، دو ردیفه و چهار ردیفه یافت می شود که در انواع جداگانه و آب بند شده می باشند.

انواع جداگانه برای جاهایی که دسترسی به آنها سخت است مثل میل لنگ موتور مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع آب بند شده، از کثیفی یاتاقان جلوگیری می کنند.

رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ های سوزنی

رولبرینگ سوزنی از اجزای غلتنده رول های استوانه ای می باشد که طول رول آن ها چهار برابر زیادتر از قطر آنها است. رولبرینگ سوزنی از انواع خاص رولبرینگ ها می باشد. که مثل دیگر رولبرینگ ها برای کاهش اصطکاک استفاده می شود.

این نوع رولبرینگ از کوچک ترین و سبک ترین رولبرینگ ها است و این ویژگی رولبرینگ سوزنی این کاربرد را به آن می دهد که در موارد خاص که به وزن و فضای کمتری نیاز است، مورد استفاده قرار گیرد. رولبرینگ های سوزنی روان کننده، برای کمک به دفع گرما و کم کردن اصطکاک احتیاج می شوند. مقدار اصطکاک ناشی از بار حمل شده، نوع و اندازه بلبرینگ سوزنی و سرعت چرخش یاتاقان از ویژگی های روان کننده است.

انتخاب این نوع برای حرکت نوسانی بهترین گزینه است

رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ مخروطی، شیار های مخروطی شکل در رینگ های بالا و پایین دارد و بخش غلتنده آن به شکل مخروطی است. رولبرینگ های مخروطی را می توان دو تکه کرد، به‌طوری‌که رینگ داخلی به همراه قفسه و غلتنده ها یک جزء و رینگ بیرونی جزء دیگر آن است، به خاطر این طرح فوق العاده این نوع رولبرینگ ها را در بارهای سنگین مورد استفاده قرار می دهند.

رولبرینگ اصل مخروطی به چند دسته تقسیم می‌شود، مخروطی تک ردیفه، دو ردیفه، چهار ردیفه و رولبرینگ کف گرد مخروطی. از ویژگی‌های رولبرینگ مخروطی می‌توان به قابلیت تحمل بار بالا، بار محوری در هر دو جهت، سختی بالا و اصطکاک کم، عمر طولانی و افزایش قابلیت اطمینان اشاره کرد.

رولبرینگ مخروطی می تواند بارهای سنگین را تحمل کند. این نوع برای تحمل بارهای ترکیبی بهتر است. این نوع رولبرینگ در گیربکس ها، لوازم و تجهیزات جرثقیل و ماشین های صنایع معدنی استفاده می شود.

فروش رولبرینگ و بلبرینگ و انوع آن

قصد خرید بلبرینگ ناچی با ضمانت اصالت کالا را دارید؟ حتما این لینک را دنبال نمایید

رولبرینگ SKF

رولبرینگ های بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای یکی از انواع رولبرینگ بوده که تحمل بار بالایی دارد و چرخش و سرعت بالا از قابلیت‌های آن است. رولبرینگ اصل بشکه ای دو ردیفه غلتکی دارد که در راستای یکدیگر قرار می گیرند و به همین خاطر باعث تحمل بار و پخش فشار بر روی تمامی غلتک ها می شود و مورد استفاده در بارهای سنگین می باشد.